Форум для мам Черкасс
 
СВЯЗЬ С АДМИНИСТРАЦИЕЙ ФОРУМА: MAMACLUB13@GMAIL.COM
 
 
 

 
Ремонт стиральных машин
 
Перукар Черкаси
 

Массаж взрослым Черкассы
 


 

вологість:

тиск:

вітер:


 
 • Ната1212
 • Светик87
 • Inna_1984
 • Patron111
 • petr185
 • Alusa
 • EduardQin
 • vitalia10
 • Tani4ka_Stryzhak
 • AnnaSofia


 • Кто был сегодня:

  Зарег. на сайте
  Всего: 4969
  Новых за месяц: 4
  Новых за неделю: 1
  Новых вчера: 0
  Новых сегодня: 0
  Из них

  Новички форума: 2627
  Друзей форума: 813
  Клуб мамочек: 70
  Мамин клуб: 1122
  Экономных мамочек: 319
  Организаторов СП: 4
  Партнеров сайта: 7
  Модераторов: 2
  Супермодераторов: 3
  Администраторов: 2


  Приветствую Вас, Может останешься? · RSS 25.07.2021, 22:13:20
  [ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
  Модератор форума: Сью  
  Форум для мам Черкасс » Дом, семья и личная жизнь » Юридические и финансовые вопросы » Апостиль - легалізація документів (Проставлення апостилю на документах)
  Апостиль - легалізація документів
  супермамаДата: Пятница, 17.11.2017, 10:36:54 | Сообщение # 1
  Знакомая
  Группа: Мамин клуб
  Сообщений: 137
  Статус: Скоро вернусь
  Город: Камянка
  Дети: сыночек Артем
  Имя: Тамила
  Апостиль в Україні

  Підготовлені органами державної влади, а також місцевого самоврядування документи можуть бути використані в іншій державі тільки після встановленого законом їх посвідчення.

  Гаазька Конвенція 1961 встановила найбільш поширений спосіб оформлення документів, що використовується для надання документів за кордоном. Такою процедурою є проставлення печатки апостиля. Положення вищевказаної Конвенції скасовують вимогу легалізації документів. На сьогоднішній день учасниками даної Конвенції є понад 100 держав по всьому світу.

  Суть апостиля полягає в тому, що це спеціальний штамп, що засвідчує справжність підпису або печатки під документом, виданим державною установою держав-учасниць Конвенції. Також Конвенція містить вказівку, що документ, на якому стоїть печатка апостиля, не потребує ще якого-небудь оформлення і може бути використаний в будь-якій державі-учасники Конвенції.

  Україна ратифікувала дану Конвенцію шляхом прийняття Закону України від 10.01.2002 "Про приєднання України до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів", який набув чинності 22.12.2003. З цього ж моменту положення Конвенції стали поширюватися на всій території України, а документи, складені українськими держустановами і апостильовані відповідно до Конвенції, стали визнаватися легальними на території інших держав.

  У постанові Кабінету Міністрів України 18.01.2003 № 61 визначено перелік компетентних органів, яким надаються повноваження проставлення апостиля, це:

  1. Міністерству освіти і науки України — на документах, виданих в освітній та науковій сфері;

  2. Міністерству юстиції України — на документах, виданих судами та органами юстиції, а також на оформлених нотаріусом документах;

  3. Міністерству закордонних справ України — на всіх інших видах офіційних документів.

  На виконання положень Конвенції спільним наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерством юстиції України від 05.12.2003 № 237/803/151/5 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 12.12.2003 № 1151/8472 були встановлені правила і процедура проставлення печатки апостиля на офіційних документах.
  Штамп Апостиль в Україні

  Відповідно до цих Правил печатка апостиля проставляється:

  -на документах, виданих органами судової влади України;
  - на документах, що видані органами юстиції;
  -на адміністративних документах;
  -на документах, оформлених державними і приватними нотаріусами;
  -на освітніх документах і документах про вчені звання;
  -на актах цивільного стану (свідоцтва про шлюб, розлучення, народження і т.д.)
  Дія Правил не поширюються:
  -на документи, видані дипломатичними установами України закордоном;
  -документи, які прямо відносяться до комерційних операцій.

  Печатка апостиля не ставиться на копіях та оригіналах паспорта, військового квитка, трудової книжки, техпаспортів, посвідчення особи, документах, що мають характер листування.

  Також законодавство закріплює положення, що під час посвідчення підпису на заяві в нотаріуса, воно має бути оформлене на спеціальному бланку. Тому апостиль ставиться спочатку на самій заяві, а потім на перекладі, якщо такий є (подвійний апостиль). Якщо переклад буде здійснений при посольстві (акредитований переклад), то такий документ не потребує апостиля для надання в країну, в посольстві якої був зроблений переклад.

  Слід зазначити, що документи, видані держустановами колишніх республік у складі СРСР (до 1991 року), не можуть бути прийняті для проставлення апостиля. Апостиль в такому випадку можна поставити на копіях цих документів за умови, що вони були засвідчені у встановленому порядку.

  Копії документів, що свідчать про реєстрацію актів громадянського стану, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, виданих після 1991 року, можуть бути прийняті для проставлення апостиля тільки якщо вони будуть засвідчені нотаріусом та на оригіналах цих документів попередньо буде проставлений апостиль.

  Для успішного проставлення апостиля слід пред'явити:

  1. Оригінал документа, або його засвідчену нотаріусом копію;
  2. Документ банківської організації, що свідчить про оплату послуг пов'язаних з проставленням апостиля або копію документа, що дає право на звільнення від сплати.

  Плата за проставлення апостиля на офіційних документах, виданих держорганами, нотаріусами та іншими підприємствами встановлена в Наказі Міністерства юстиції України від 18.12.2003 № 161/5 і становить:

  Для фізичних осіб — 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (51 грн. За документ);
  Для юридичних осіб — 5 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян (85 грн. За документ).

  Від сплати за надання послуг з проставлення апостиля звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди 1-ї та 2-ї груп, діти-сироти, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, якщо апостиль буде проставлений на документах, що стосуються цих громадян.


   
  Форум для мам Черкасс » Дом, семья и личная жизнь » Юридические и финансовые вопросы » Апостиль - легалізація документів (Проставлення апостилю на документах)
  • Страница 1 из 1
  • 1
  Поиск:
  Новый ответ
  Имя:
  Текст сообщения:
  Все смайлы
  Опции сообщения:
  Код безопасности: